Правила користування сайтом в м. Кропивницький

Використання інформаційного сервісу довідки top20.ua Користувачем означає, що Користувач приймає і зобов'язується дотримуватися всіх нижченаведених умов Правил користування Сайтом. Правила користування сайтом є публічною офертою, у відповідності зі статтею 641 Цивільного Кодексу України. Згодою Користувача з Правилами вважається фактичне користування Сайтом, його сервісами та результатами інтелектуальної діяльності, розміщеними на ньому.

Адміністрація Сайту залишає за собою право вносити до Правил зміни, які набирають чинності з моменту публікації.

Користувач і Адміністрація Сайту будуть намагатися вирішити всі суперечки і розбіжності, що виникають між ними, шляхом переговорів. У разі неможливості вирішити суперечки і розбіжності шляхом переговорів вони підлягають розгляду у відповідному суді за місцем знаходження Адміністрації Сайту.

 

Основні терміни

 

Сайт – сукупність розміщених у мережі інтернет-сторінок на домені top20.ua.

Користувач – юридична особа або фізична особа-підприємець, що здійснює доступ до Сайту та / або використовує і / або використовувала його. А також та особа, що пройшла Процедуру реєстрації та отримала індивідуальний логін і / або пароль. Користувач автоматично підтверджує, що він повністю погоджується з положеннями Правил користування Сайтом.

Адміністрацій Сайту – їй належать усі відповідні майнові права на Сайт, включаючи права на доменне ім'я Сайту, нею здійснюється його адміністрування.

Обліковий запис – інтернет-простір, захищений паролем. Містить інформацію про Користувача і Контент, згенерований Користувачем (відгуки та відповіді на них, повідомлення, текст, фотографії, зображення та інші матеріали). 

Авторизація – процедура входу в Особистий кабінет за допомогою введення логіна і пароля, створюваного Користувачем при реєстрації або через соцмережі.

Контент – будь-яке інформаційно-значиме наповнення інформаційного ресурсу залишені Користувачем на Сайті під своїм Обліковим записом.

Модерація – перевірка, впорядкування та редагування інформації, з метою подання правдивих даних.

Відгук – враження Користувача залишені на картці компанії через Авторизацію або через парсинг даних з інших ресурсів. 

 

Положення про розголошення особистих даних

 

Відповідно до статті 1 Закону України «Про інформацію» - під інформацією визначаються будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. 

Право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір – гарантоване 34 статтею Конституції України.

 • Здійснення цього права може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя. 
 • Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб. Згідно з приписами статті 7 Закону України «Про інформацію» право на інформацію охороняється законом. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.

Статтею 5 Закону України «Про інформацію» додатково внормовано, що кожна особа має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Частина 2 статті 12 Закону України «Про інформацію» вказує, що будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом. Довідкова інформація, яка міститься на Сайті є відкритою інформацією, отриманою з публічних джерел, та не має статусу інформації з обмеженим доступом, втому числі конфіденційної інформації, доступ до якої може бути обмежений фізичною або юридичною особою у відповідності до статті 21 Закону України «Про інформацію».

Відповідно до частини 1, статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими та загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних). Мають право розголошуватися у відкритому доступі:

 • для фізичних осіб: ПІБ, адреса, телефони, КВЕДи, регіональні дані по статистиці, податковій, ПФУ, інформація про банкрутство, незавершені виконавчі впровадження;
 • для юридичних осіб, крім вище перечисленого, також ПІБ директора, ПІБ (найменування) та адреси засновників, їх частки в статутному фонді.

Сайт має законне право на розголошення назви компанії, контактних даних, відгуків, текстів описів та решти інформації, яка є у вільному доступі. А також:

 • Використовувати адреси електронної пошти та інші контакти зареєстрованих Користувачів (зокрема для розсилання повідомлень).
 • В будь-який час на свій власний розсуд видаляти, редагувати або інакше змінювати та передавати, публікувати будь-який контент і відгуки.
 • Використовувати надані Користувачем об’єкти авторського права на Сайті, зокрема твори, статті, фотографії, відео, графіку.

 

Обмеження відповідальності Адміністрації

 

 • Адміністрація докладає всіх зусиль для того, щоб уникнути розміщення на Сайті недбалої, образливої, яка не відповідає дійсності або завідомо неповної інформації, проте, в кінцевому рахунку, відповідальність за неї покладається на осіб, які її надали або самостійно розмістили. 
 • Адміністрація не несе відповідальності за будь-які відгуки та висловлювання інших Користувачів, за їх відповідність вимогам законодавства, за порушення авторських прав, несанкціоноване використання знаків для товарів і послуг, найменування фірм та їх логотипів тощо.
 • Оскільки ідентифікація користувачів інтернет-сайтів є проблематичною з технічних причин, Адміністрація не відповідає за те, що зареєстровані користувачі є дійсно тими людьми, за кого себе видають, і не несе відповідальності за можливу шкоду, заподіяну іншим особам з цієї причини.
 • Адміністрація Сайту не несе відповідальності за будь-які помилки або упущення в Контенті, ненавмисні збитки, включаючи упущену вигоду або втрачені дані, заподіяння шкоди честі, гідності або діловій репутації, викликаних використанням Сайту або результатів інтелектуальної діяльності, розміщених на Сайті.
 • Не може гарантувати дійсність особистості інших Користувачів, з якими Ви можете взаємодіяти при використанні сервісу. А також вірної інформації щодо компаній.
 • Користувач використовує Сайт виключно на власний ризик і сам несе відповідальність за будь-яку шкоду, спричинену комп’ютеру та його даним. Через Сайт можна отримати доступ до інших сайтів в мережі Інтернет. Адміністрація не має жодного контролю над цими сайтами, і Користувач отримує доступ до них виключно на власний ризик. Користувач визнає і погоджується з тим, що Адміністрація Сайту не несе жодної відповідальності за доступність до таких сайтів, їх контент, а також будь-які наслідки пов’язані з використанням цих сайтів.
 • Адміністрація намагається забезпечувати безперебійну роботу Сайту, проте не несе відповідальності за повну або часткову втрату Контенту, що розміщений на Сайті, а також за недостатню якість або швидкість перегляду такого Контенту

 

Адміністрація має право

 

Адміністрація залишає за собою право на власний розсуд Модерувати або видаляти будь-яку публіковану Користувачем інформацію, у тому числі інформацію (матеріали), що порушує(-ють) заборони, встановлені Правилами користування.  За необхідності відправляти Користувачам електронною поштою повідомлення, що стосуються використання Сайту.

У випадку розміщення Користувачем Контенту, що йому не належить, і надходження від правовласника мотивованої скарги на порушення його охоронюваних законом прав, Адміністрація має право вилучити розміщений Користувачем Контент або заблокувати доступ до нього без повідомлення Користувача і без пояснення причин. 

 

Видаленню підлягають лише ті відгуки, що суперечать правилам Сайту.

Картка компанії не видаляється з Сайту за будь-яких умов. Якщо компанія припинила існування контактна інформація видаляється, так як більше не є актуальною. Текст про компанію та відгуки не видаляються, оскільки несуть цінність при виборі сервісу для Користувача.

Якщо компанія тимчасово зачинена у зв’язву з певними умовами Користувач має право звернутись до Адміністрації Сайту написавши на пошту [email protected]. Картка компанії, що зачинена назавжди або тимчасово отримує відповідну позначку. Назавжди зачинені компанії не виводяться у рубриці, тимчасово зачинені виводяться. 

 

Користувач згодний з тим, що Адміністрація залишає за собою право припинити дію Облікового запису Користувача та/або заблокувати Користувачеві доступ до Сайту, у будь-який час без попереднього повідомлення Користувачеві та без зазначення причини.

 

Права і обов'язки Користувача

 

Користувач має право:

 • Користуватися Сайтом.
 • Розміщувати відомості, інформацію, що не суперечать чинному законодавству України.
 • Направляти скарги з питань роботи Сайту через форму зворотного зв'язку або на емейл [email protected]

 

Умови реєстрації

 

Користуватись Сайтом можна не маючи Облікового запису, але для використання певних можливостей сервісу необхідно зареєструватися. 

 

Щоб зареєструватись на Сайті, Користувач повинен зазначити повну та правдиву інформацію про себе, відповідно до питань, які наведені у реєстраційній формі. Зазначена Користувачем інформація про себе не є відомостями чи сукупністю відомостей, що ідентифікують цю особу. Адміністрація рекомендує використовувати в якості імені Користувача реальне ім'я. Користувач самостійно вказує своє ім’я та прізвище або погоджується з тим, що Сайт отримає таку інформацію з вказаного профілю із соціальних мереж. Користувач надає свою згоду на використання Адміністрацією на власний розсуд та в будь-який спосіб його права інтелектуальної власності без виплати винагороди.

 

Користувач несете повну і виключну відповідальність за дії, здійснювані з профілю, і зобов'язується зберігати в конфіденційності свій пароль. Користувач повиннен в письмовій формі повідомляти Адміністрацію Сайту про будь-яке несанкціоноване використання Облікового запису або інші відомі факти порушення безпеки.

 

Правила щодо вмісту відгуків

 

Одним із прав Користувачів є право залишати відгуки після Авторизації на Сайті.

Дозволяється:

 • Залишати відгуки, які описують досвід отримання клієнтського сервісу, навіть якщо вони не купували товар чи послугу (наприклад, консультація у магазині). Давати оцінку телефонної розмови, якщо була отримана консультація працівника компанії у питаннях пов’язаних з отриманням послуг чи товарів тощо.
 • Додавати підказки, клієнтський досвід чи інформацію, корисну при виборі компанії (наприклад, рекомендація конкретної страви тощо)
 • Писати Відгуки та враження за маленьких дітей чи людей похилого віку, що не можуть самі скористатись Сайтом. За умови, що вони були учасниками взаємодії з компанією.

 

Адміністрація Сайту не несе відповідальності за Відгуки, залишені Користувачами та не видаляє будь-які Відгуки (в тому числі негативні), крім випадків передбачених Правилами.

Відповідальність за зміст Відгуку несе Користувач, який розмістив його і який, згідно з Законом України «Про авторське право та суміжні права», є автором відповідного інформаційного повідомлення (Відгуку). Автор Відгуку несе тягар доведення достовірності й правдивості Відгуку, в разі оскарження Відгуку в суді. Також у відповідності зі статті 30 Закону України «Про інформацію» оціночні судження не можуть спростовуватися або доводитися, оскільки є особистою думкою автора Відгуку: «відповідати» або «не відповідати» дійсності можуть тільки фактичні обставини. Адміністрація Сайту не є судовим органом і не уповноважена розглядати суперечки між Користувачами (тобто муж компанією та клієнтом цієї компанії).

 

На Сайті немає системи попередньої Модерації. Це означає, що Відгуки публікуються одразу після написання перевіряються модератором). Виходячи із принципової неможливості перевіряти достовірність і правдивість інформації у відгуці, Адміністрація Сайту оцінює Відгуки за критеріями добросовісності, відповідності вимогам чинного законодавства України та наявності або відсутності порушень чинного законодавства України.

 

Відгук, який порушує хоча б одне з наведених нижче правил, буде видалено. Забороняється: 

 • Використання самореклами. Забороняється використання Відгуків для рекламування, просування чи підтримки інтересів конкретної компанії, публікувати рекламні посилання на особисті блоги, сайти, канали; публікувати той самий текст кілька разів або писати різні Відгуки з одного профілю (з інтервалом менше, ніж три дні), писати Відгуки про одне місце з різних Облікових записів. Адміністрація Сайту має право подати запит на підтвердження фактів (чек, виписка) правдивості позитивного чи негативного Відгуку Користувачу, якщо є підозра на його фейковість. У разі непідтверження – Відгук видаляється. Також Відгук підлягає видаленню, якщо його залишено із метою вимагання винагороди від компанії.
 • Спам. Забороняється публікувати замість Відгуків некоректну інформацію. Наприклад, підказки про пароль від wi-fi, різноманітну довідкову інформацію або те, що не відноситься до послуг компанії, обговорення особистих стосунків працівників. 
 • Написання інформації, яка не стосуються теми. Забороняється публікувати Відгуки, що ґрунтуються на враженнях інших людей, або не стосуються місця, про яке ви пишете.
 • Залишати Відгуки з незаконним вмістом або посиланнями на нього. Наприклад, пропаганда наркотиків, обговорювання їх виготовлення чи вживання.
 • Залишати Відгуки не засновані на власному клієнтському досвіді: описання ситуації зі слів друзів, знайомих та третіх осіб, висновки про роботу компанії, що базуються на рекламних матеріалах чи ціновій політиці. 
 • Заборонена публікація Відгуків, які містять особисті дані чи конфіденційну інформацію інших осіб: дані кредитних карток, державні ідентифікаційні номери, інформацію з посвідчень водія, скани паспортів, інформацію з медичних карток чи інших персональних даних працівника чи клієнта компанії. Допускається публікація прізвища чи імені Користувача, якщо це представник компанії.
 • Забороняється публікувати будь-які матеріали, що закликають до порушення дійсного законодавства України. Заклики до насильницької зміни чи поваленню конституційного ладу або до захоплення державної влади; заклики щодо поділу державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України; заклики до підпалу, знищенню майна, захопленню будівель і споруд, насильницькому виселенню громадян; заклики до агресії чи розпаленню воєнного конфлікту, розміщувати інший матеріал, який може становити кримінальний злочин або причину його скоєння. Стимулювати й підтримувати публічні політичні дискусії. Переходити від основної теми обговорення на взаємні образи чи напади. Забороняється збуджувати ворожість за національністю, расовою приналежністю, релігійною конфесією, громадянською позицією. Не використовуйте висловлювання непристойного характеру, а також образливі й лайливі слова.
 • Залишати відгуки про компанію як про роботодавця (для цього є спеціальні job платформи).

 

Забороняється створювати Обліковий запис для інших осіб без їх дозволу. Використовувати ім'я якого-небудь Користувача з наміром видати себе за нього.

Видаляються Відгуки Користувача авторизованого за допомогою одноразових сервісів-емейлів, наприклад, такі @wimsg.com, @emailo.pro,  @p33.org, @yomail.info​ тощоі. Також можуть видалятись Відгуки залишені з емейлів, що мають незрозумілі/неправдиві імена. Наприклад, "Thebonybony", "alkozews", "bbarabanoff", "m_nat", "metalocentr" тощо. А також, Відгуки, де ім'я Користувача на Сайті не відповідає з імені вказаному в емейлі.

 

На Сайті розміщуються Відгуки зі сторонніх ресурсів, а саме: Tripadvisor, Foursquare та Google Business Profile. Адміністрація Сайту має за собою право видаляти Відгуки, що суперечать правилам.

Автор Відгуку має принципове право відкликати Відгук або змінити його зміст – для цього зверніться на пошту [email protected]

Якщо ви власник компанії, і впевнені, що Відгук на Сайті має необґрунтований характер – зверніться на пошту [email protected].

 

Правила щодо вмісту фотографій

 

Користувач повинен додавати фотографії, що мають безпосередньо стосуватися відповідної компанії (Наприклад, дозволено розміщувати меню ресторану або фотографію вітрини магазину). Користувач може розміщувати лише ті фото, що не захищатися авторським правом (окрім фотографій, завантажених з дозволу власника цих прав).

 

Адміністрація Сайту залишає за собою право вилучати фотографії, що порушують нашу політику щодо вмісту, а також блокувати Користувачів, які завантажують такі матеріали. Порушенням нашої політики щодо вмісту вважаються фотографії, у яких міститься:

 • незаконний вміст;
 • порушення авторських прав;
 • порушення прав на торговельну марку;
 • матеріали порнографічного характеру;
 • заклики до насильства;
 • заохочення до ненависті;
 • порушення конфіденційності.

Фотографії з текстовою інформацією (послугами, телефонами, адресами тощо), високим рівнем шуму, а також занадто розмиті, перевернуті або затемні, може бути видалено.

 

Права на Контент, розміщений на Сайті

 

 • Усі використані й розміщені на Сайті результати інтелектуальної діяльності, а також сам Сайт є інтелектуальною власністю їх законних правовласників і охороняється законодавством України про інтелектуальну власність, а також відповідними міжнародними правовими конвенціями.
 • Ніякий Контент не може бути скопійований (відтворений), перероблений, поширений, відображений у фреймі, опублікований, викачаний, переданий, проданий або іншим способом використаний цілком або по частинах, без попереднього дозволу правовласника, крім випадків, коли правовласник документально надав свою згоду на вільне використання матеріалу будь-якою особою, за винятком випадків, встановлених цією Угодою, а також чинним законодавством України.
 • Використання Контенту, до якого Користувач отримав доступ винятково для особистого некомерційного використання, дозволяється за умови збереження всіх знаків авторства (копірайтів) або інших повідомлень про авторство, збереження імені автора в незмінному вигляді, збереження твору в незмінному вигляді.
 • Усі матеріали, права на які належать Адміністрації Сайту, можуть бути відтворені у будь-яких засобах масової інформації, на серверах мережі Інтернет або на будь-яких інших носіях без будь-яких обмежень за обсягом і термінами публікації. Цей дозвіл рівною мірою поширюється на газети, журнали, радіостанції, телеканали, сайти і сторінки мережі Інтернет. Єдиною умовою передруку та ретрансляції є пряме посилання на першоджерело.
 • При відтворенні матеріалів не допускається переробка їх оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки тією мірою, якою це не призводить до спотворення його сенсу.

 

Політика ранжування 

 

Картка компанії з'являється на сторінках категорії, підкатегорії, тегу, пошуку. Всі ці сторінки прив'язані до конкретного міста.  

Порядок відображення компаній визначається автоматично в залежності від рейтингу, а також розміщення на комерційній основі. Рейтинг компаній виводиться на основі відгуків за формулою Нижня межа довірчого інтервалу Вільсона (Wilson) для параметра Бернулі залишених з 1 січня 2021. Тобто враховується кількість відгуків та сама оцінка відгуку. Компанії без відгуків з оцінкою 0 виводяться рандомно.

 

Інші положення

 

Для деяких карток компаній на Сайті працює система підмінних номерів на картках компаній та сторінках категорій, підкатегорій, тегів, пошуку. Це означає, що Користувач бачить не реальний номер телефону, а підміний віртуальни номер системи колл-трекінгу. Коли Користувач набирає данний номер – він потрапляє до компанії. Якщо ж компанія не відповідає (не бере трубку, лінія зайнята тощо) – виклик перенаправляється у колл-центр редакції Сайту. Менеджери пояснюють Користувачу ситуацію і дають додаткову довідкову інформацію. 

У випадку виявлення фактів несанкціонованого використання ресурсів Сайту Користувач повинен якнайшвидше повідомити про це Адміністрацію Сайту на пошту [email protected]

 

Правила називання компаній:

Правило

Приклад (правильно)

Неправильно

У лапки назву не беремо.

WizarD, школа іноземних мов

“WizarD”, школа іноземних мов

Назва компанії повинна бути написана за структурою:  [Назва компанії], [слово-пояснення]

WizarD, школа іноземних мов

Мірелль, центр розвитку дитини 

Шоколад, караоке-клуб

Школа іноземних мов WizarD

Центр розвитку дитини Мірелль

Караоке-клуб Шоколад

Якщо діяльність компанії зрозуміла сама собою - назву можна не додавати.

Бібліотека ім. Ярослава Мудрого

Церква Феодосія Печерського

Бібліотека ім. Ярослава Мудрого, бібліотека

Феодосія Печерського, церква

Скорочення типу ООО, ПП,ЧП, ФОП і т.д не використовуємо.

Сігма, металоцентр

ООО металоцентр Сігма

Якщо компанія має подвійну назву (кирилицею та латиницею) - залишаємо одне.

Sharikava, кав'ярня 

Шарікава Sharikava кав'ярня 

Якщо компанія має загальну назву (наприклад, “ремонт взуття”, “ремонт годинників”), то до такої назви додаємо вулицю, де знаходиться компанія.

Ремонт взуття на Соборній 

Ремонт годинників на Магістрацькій

Ремонт взуття 

Ремонт годинників

Якщо компанія - це особа - пишемо [вид діяльності] [прізвище ім'я]

Фотограф Новікова Марина

Адвокат Мазуренко Анастасія

Нотаріус Ільченко П.С.

Візажист Петренко 

Новікова Марина, фотограф

Мазуренко адвокат

Ільченко, нотаріус

Настя Петренко, візажист

Місто у назву не додаємо. Заголовними літерами всю назву не пишемо, навіть якщо так зареєстрована торгова марка. 

Мова