Правила користування сайтом в м. Дніпро

Використання інформаційного сервісу довідки top20.ua Користувачем означає, що Користувач приймає і зобов'язується дотримуватися всіх нижченаведених умов. Правила користування сайтом є публічною офертою, у відповідності зі статтею 641 Цивільного Кодексу України. Згодою Користувача з Правилами вважається фактичне користування Сайтом, його сервісами та результатами інтелектуальної діяльності, розміщеними на ньому.

Адміністрація залишає за собою право вносити до Правил зміни, які набирають чинності з моменту публікації.

Користувач і Адміністрація будуть намагатися вирішити всі суперечки і розбіжності, що виникають між ними, шляхом переговорів. У разі неможливості вирішити суперечки і розбіжності шляхом переговорів вони підлягають розгляду у відповідному суді за місцем знаходження Адміністрації.

 

Основні терміни

 

 • Сайт — це сукупність інтернет-сторінок, розміщених на домені top20.ua.
 • Користувач — це юридична або фізична особа, яка отримала доступ до Сайту та використовує або використовувала його. Користувач також може бути особою, яка пройшла процедуру реєстрації та отримала індивідуальний логін та пароль. Користувач автоматично погоджується з умовами користування сайтом.
 • Адміністрація володіє всіма майновими правами на сайт, включаючи права на доменне ім'я, та здійснює його адміністрування.
 • Обліковий запис — це простір, захищений паролем, який містить інформацію про користувача та контент, створений ним (відгуки, повідомлення, текст, фотографії, зображення та інші матеріали).
 • Авторизація — це процедура входу в особистий кабінет за допомогою введення логіна та пароля, створених користувачем під час реєстрації або через соціальні мережі.
 • Контент — це будь-яке інформаційно-значуще наповнення сайту, залишене користувачем під своїм обліковим записом.
 • Модерація — це перевірка, впорядкування та редагування інформації з метою забезпечення якості контенту.
 • Відгук — це особиста оцінка та/або враження користувача, залишені на бізнес-сторінці компанії через авторизацію або через отримання даних з інших перевірених джерел.

 

Обмеження відповідальності Адміністрації

 

 • Оскільки ідентифікація користувачів інтернет-сайтів є проблематичною з технічних причин, Адміністрація не відповідає за те, що зареєстровані користувачі є дійсно тими людьми, за кого вони себе видають, і не несе відповідальності за можливу шкоду, заподіяну іншим особам з цієї причини, за неправдиву або неповну інформацію. 
 • Адміністрація не може гарантувати дійсність особистості інших користувачів, з якими ви можете взаємодіяти під час використання сервісу, а також достовірність інформації про компанії.
 • За допомогою сайту можна отримати доступ до інших сайтів в мережі Інтернет. Адміністрація не має жодного контролю над цими сайтами, і користувач отримує доступ до них виключно на власний ризик. Користувач визнає та погоджується з тим, що Адміністрація не несе жодної відповідальності за доступність до таких сайтів, їх контент, а також будь-які наслідки, пов'язані з використанням цих сайтів.
 • Адміністрація намагається забезпечувати безперебійну роботу сайту, проте не несе відповідальності за повну або часткову втрату контенту, що розміщений на сайті, а також за недостатню якість або швидкість перегляду такого контенту.

 

Права та обов'язки Адміністрації

 

 • Адміністрація залишає за собою право на власний розсуд модерувати або видаляти будь-яку опубліковану Користувачем інформацію, у тому числі Контент, що порушує заборони, встановлені Правилами користування. За необхідності відправляти Користувачам електронною поштою повідомлення, що стосуються використання Сайту.
 • У випадку розміщення Користувачем Контенту, що йому не належить, і надходження від правовласника мотивованої скарги на порушення його охоронюваних законом прав, Адміністрація має право вилучити розміщений Користувачем Контент або заблокувати доступ до нього без повідомлення Користувача і без пояснення причин.
 • Бізнес-сторінка компанії не видаляється з Сайту за будь-яких умов. Якщо компанія припинила існування, контактна інформація видаляється, так як вона більше не є актуальною. Текст про компанію та відгуки не видаляються, оскільки несуть цінність при виборі сервісу для Користувача. Зачинена назавжди бізнес-сторінка компанії отримує відповідну позначку і не виводиться у списку в рубриці.
 • Користувач згодний з тим, що Адміністрація залишає за собою право припинити дію Облікового запису Користувача та/або заблокувати Користувачеві доступ до Сайту в будь-який разі порушення правил користування Сайтом.

 

Права та обов'язки Користувача

 

Користувач має право:

 • Користуватися Сайтом.
 • Розміщувати відомості, інформацію, що не суперечать чинному законодавству України.
 • Направляти скарги з питань роботи Сайту через розділ “Контакти” або на емейл [email protected]

 

Правила розміщення Відгуків

 

На Сайті немає системи попередньої Модерації. Це означає, що Відгуки публікуються одразу після написання. Одним із прав користувачів є право залишати відгуки після авторизації на сайті. На сайті розміщуються відгуки зі сторонніх ресурсів, а саме: TripAdvisor, Foursquare та Google Business Profile. Адміністрація має право видаляти відгуки, що суперечать правилам.

Автор відгуку має принципове право відкликати відгук або змінити його зміст – для цього зверніться на пошту [email protected]. Якщо ви є власником компанії і впевнені, що відгук на сайті має необґрунтований характер, зверніться на пошту [email protected].

Дозволяється:

 • залишати відгуки, які описують досвід отримання клієнтського сервісу, навіть якщо вони не купували товар чи послугу (наприклад, консультація у магазині);
 • давати оцінку телефонної розмови, якщо була отримана консультація працівника компанії тощо;
 • додавати підказки, клієнтський досвід чи корисну інформацію при виборі компанії (наприклад, рекомендація конкретної страви тощо);
 • писати відгуки та враження за маленьких дітей чи людей похилого віку, що не можуть самі користуватися сайтом, за умови, що вони були учасниками взаємодії з компанією.

Забороняється: 

 • Використання Відгуків для рекламування, просування чи підтримки інтересів конкретної компанії, публікувати рекламні посилання на особисті блоги, сайти, канали; публікувати той самий текст кілька разів або писати різні Відгуки з одного профілю (з інтервалом менше, ніж три дні), писати Відгуки про одну Бізнес-сторінку компанії з різних Облікових записів. 
 • Публікувати замість Відгуків некоректну інформацію або тієї, що не стосуються компанії.  Наприклад, підказки про пароль від wi-fi, різноманітну довідкову інформацію або те, що не відноситься до послуг компанії, обговорення особистих стосунків працівників. 
 • Публікувати Відгуки з незаконним вмістом або посиланнями на нього. Наприклад, пропаганда наркотиків, обговорювання їх виготовлення чи вживання, тощо.
 • Публікувати Відгуки не засновані на власному клієнтському досвіді: описання ситуації зі слів друзів, знайомих та третіх осіб, висновки про роботу компанії, що базуються на рекламних матеріалах чи ціновій політиці. Створювати Обліковий запис для інших осіб без їх дозволу. Використовувати ім'я якого-небудь Користувача з наміром видати себе за нього.
 • Публікувати Відгуки, які містять особисті дані чи конфіденційну інформацію інших осіб: дані кредитних карток, державні ідентифікаційні номери, інформацію з посвідчень водія, скани паспортів, інформацію з медичних карток чи інших персональних даних працівника чи клієнта компанії. Допускається публікація прізвища чи імені третьої особи, якщо це представник компанії.
 • Публікувати Відгуки про компанію як про роботодавця (для цього є спеціальні job платформи).
 • Переходити на взаємні образи чи напади (висловлювання непристойного характеру, а також образливі й лайливі слова). Видаленню підлягають Відгуки або їх фрагменти, що містять ствердження, які може встановлювати лише суд. Наприклад, звинувачення "шахрай", "злочинець", “убивця” і т.д.
 • Публікувати будь-які матеріали, що закликають до порушення законодавства України: заклики до насильницької зміни чи поваленню конституційного ладу або до захоплення державної влади; заклики щодо порушення територіальної цілісності України, порушення порядку, встановленого Конституцією України; заклики до підпалу, знищенню майна, захопленню будівель і споруд, насильницькому виселенню громадян; заклики до агресії чи розпаленню воєнного конфлікту, розміщувати інший матеріал, який може становити кримінальний злочин або причину його скоєння; стимулювати й підтримувати публічні політичні дискусії; збуджувати ворожість за національністю, расовою приналежністю, релігійною конфесією, громадянською позицією. 

 

Видаляються Відгуки Користувача авторизованого за допомогою одноразових сервісів-емейлів; залишені з емейлів, що мають незрозумілі/неправдиві імена; Відгуки, де ім'я Користувача на Сайті не відповідає з імені вказаному в емейлі.

 

Адміністрація має право подати запит на підтвердження фактів (чек, виписка) правдивості позитивного чи негативного Відгуку Користувачу, якщо є підозра на його фейковість. У разі непідтвердження – Відгук видаляється. Також Відгук підлягає видаленню, якщо його залишено із метою вимагання винагороди від компанії.

 

Автор Відгуку несе тягар доведення достовірності й правдивості Відгуку, в разі оскарження Відгуку в суді. Також у відповідності зі статті 30 Закону України "Про інформацію" оціночні судження не можуть спростовуватися або доводитися, оскільки є особистою думкою автора Відгуку: "відповідати" або "не відповідати" дійсності можуть тільки фактичні обставини. Адміністрація не є судовим органом і не уповноважена розглядати суперечки між Користувачами (тобто між компанією та клієнтом цієї компанії). Відгуки, що суперечать правилам Сайту підлягають видаленню.

 

Правила розміщення фотографій

 

 • Користувач повинен додавати фотографії, що безпосередньо стосуються відповідної компанії (наприклад, дозволено розміщувати меню ресторану або фотографію вітрини магазину). 
 • Користувач може розміщувати лише ті фото, що не захищаються авторським правом та правом на торгівельну марку (окрім фотографій, завантажених з дозволу власника цих прав).
 • Адміністрація залишає за собою право вилучати фотографії, що порушують Правила, а також блокувати Користувачів, які завантажують такий Контент. Заборонено розміщувати фото, де є: незаконний вміст, порнографія, заклики до насильства, заохочення до ненависті, порушення конфіденційної інформації.
 • Не розміщуються фотографії з текстовою інформацією (послугами, телефонами, адресами тощо), високим рівнем шуму, а також розмиті, перевернуті або затемні більше ніж на 50%.

 

Права на Контент, розміщений на Сайті

 

 • Усі використані й розміщені на Сайті результати інтелектуальної діяльності, а також сам Сайт є інтелектуальною власністю їх законних правовласників і охороняється законодавством України про інтелектуальну власність та відповідними міжнародними правовими конвенціями.
 • Ніякий Контент не може бути скопійований, перероблений, поширений, відображений у фреймі, опублікований, переданий, проданий або іншим способом використаний цілком або по частинах без попереднього дозволу Адміністрації, крім випадків, коли Адміністрація документально надає свою згоду на використання.
 • Використання Контенту, до якого Користувач отримує доступ винятково для особистого некомерційного використання, дозволяється за умови збереження всіх знаків авторства (копірайтів) або інших повідомлень про авторство, збереження імені автора в незмінному вигляді, збереження тексту в незмінному вигляді.
 • Усі матеріали, права на які належать Адміністрації Сайту, можуть бути відтворені у будь-яких засобах масової інформації, на серверах мережі Інтернет або на будь-яких інших носіях без обмежень за обсягом і термінами публікації. Цей дозвіл рівною мірою поширюється на газети, журнали, радіостанції, телеканали, сайти і сторінки мережі Інтернет. Єдиною умовою передруку та ретрансляції є пряме посилання на першоджерело.
 • При відтворенні Контенту не допускається переробка оригінального тексту. Скорочення або перекомпонування частин матеріалу допускається, але тільки тією мірою, якою це не призводить до спотворення сенсу.

 

Політика конфіденційності, безпеки та положення про розголошення особистих даних

 

У випадку виявлення фактів несанкціонованого використання ресурсів Сайту Користувач повинен якнайшвидше повідомити про це Адміністрацію.

 • Відповідно до статті 1 Закону України "Про інформацію" — під інформацією визначаються будь-які відомості або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях чи відображені в електронному вигляді. Право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб (на свій вибір) гарантоване 34 статтею Конституції України. Здійснення цього права може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя. 
 • Згідно з приписами статті 5 і 7 Закону України "Про інформацію" право на інформацію охороняється законом. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом. Кожна особа має право, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.
 • Частина 2 статті 12 Закону України "Про інформацію" вказує, що будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом. Довідкова інформація, яка міститься на Сайті є відкритою інформацією, отриманою з публічних джерел, та не має статусу інформації з обмеженим доступом, втому числі конфіденційної інформації, доступ до якої може бути обмежений фізичною або юридичною особою у відповідності до статті 21 Закону України "Про інформацію".
 • Відповідно до частини 1, статті 11 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань" відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими та загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних). 

Мають право розголошуватися у відкритому доступі:

 • для фізичних осіб підприємців: ПІБ, адреса, телефони, КВЕДи, регіональні дані по статистиці, податковій, ПФУ, інформація про банкрутство, незавершені виконавчі впровадження;
 • для юридичних осіб, крім вище перечисленого, також ПІБ директора, ПІБ (найменування) та адреси засновників, їх частки в статутному фонді.

Сайт має законне право на розголошення назви компанії, контактних даних, Відгуків, текстів описів та решти інформації, яка є у вільному доступі. А також:

 • Використовувати адреси електронної пошти та інші контакти зареєстрованих Користувачів (зокрема для розсилання повідомлень).
 • В будь-який час на свій власний розсуд видаляти, редагувати або інакше змінювати будь-який Контент і Відгуки, що суперечать правилам користування Сайту.
 • Використовувати надані Користувачем об’єкти авторського права на Сайті, зокрема твори, статті, фотографії, відео тощо.

 

При використанні послуг Сайту (реєструючись, оформляючи онлайн-заявку, звертаючись до колл-центру Сервісу), Користувач підтверджує, що дає згоду на обробку персональних даних будь-який чином, передбаченим положеннями Закону України "Про захист персональних даних". Адміністратор має право використовувати персональні дані Користувача для електронної розсилки нової інформації, спеціальних пропозицій, оформлення замовлення та надання послуг.

При використанні сервісів Сайту Адміністрація просить Користувача надати персональні дані, які потрібні для активації облікового запису на Сайті. Користувач підтверджує, що досяг повнолітнього віку і є дієздатним згідно з чинним законодавством України.

Адміністрація зобов'язується не передавати особисті дані Користувача третім особам, за винятком тих випадків, які передбачені Правилами сервісу top20.ua і нормами чинного законодавства України. Адміністрація має право розкрити персональні дані користувачів третім особам тільки для надання послуг Сайту або у випадках, передбачених чинним законодавством України.

 

Адміністрація вживає всіх можливих заходів, щоб запобігти несанкціонованому доступу до персональних даних користувачів Сайту. При цьому Адміністрація попереджає, що передача даних через Інтернет, мобільний або бездротовий пристрій не гарантує безпеку на 100%.

Адміністрація не несе відповідальності за правдивість персональних даних або іншої інформації, наданої Користувачем або третіми особами. Користувач несе відповідальність за поширення неправдивих персональних даних або за використання персональної інформації третіх осіб згідно з чинним законодавством України. Адміністрація наполегливо рекомендує не розголошувати свої дані облікового запису Користувача на Сайті. Адміністрація не несе відповідальності за використання третіми особами персональної інформації, яку Користувач повідомив третім особам. Також Адміністрація не несе відповідальності за зміст персональної або іншої інформації, яку Користувач отримав від третіх осіб.

 

Умови реєстрації

 

Користуватись Сайтом можна не маючи Облікового запису, але для використання певних можливостей сервісу необхідно зареєструватися. 

Щоб зареєструватись на Сайті, Користувач повинен зазначити повну та правдиву інформацію про себе, відповідно до питань, які наведені у реєстраційній формі. Дозволено використовувати в якості імені Користувача лише реальне ім'я. Користувач самостійно вказує своє ім’я та прізвище або погоджується з тим, що Сайт отримає таку інформацію з вказаного профілю із соціальних мереж. Користувач надає свою згоду на використання Адміністрацією на власний розсуд та в будь-який спосіб його права інтелектуальної власності без виплати винагороди.

Користувач несете повну і виключну відповідальність за дії, здійснювані з профілю, і зобов'язується зберігати в конфіденційності свій пароль. Користувач повинен в письмовій формі повідомляти Адміністрацію про будь-яке несанкціоноване використання Облікового запису або інші відомі факти порушення безпеки.

 

Правила розміщення Контенту

 

Сайт двомовний, відповідно весь Контент розміщений двома мовами: українською та російською. Українська мова є по замовчуванню головною, однак, якщо користувач переходить з пошукової системи, де у видачі була російськомовна сторінка — він потрапить на неї. Мову можна переключити самостійно.

 • Кожна компанія обов'язково має назву з поясненням роду діяльності, контакти (телефон та адресу; компанії розміщені на комерційній основі також можуть додавати посилання на емейл, сайт, соціальні мережі та месенджери).
 • Компанії на безкоштовній основі можуть мати до 5 фото на сторінці, опис до 500 символів без пробілів.
 • Кожна компанія, незалежно від розміщення, може переглянути свою статистику відвідувань та внести коригування, якщо має доступ до сторінки компанії. Також всі компанії, що мають зазначений у системі Сайту емейл отримають сповіщення про нові Відгуки з top20.ua.

 

Правила називання компаній:

Правило

Приклад

Порушення

У лапки назву не беремо. Місто не додаємо. Заголовними літерами всю не пишемо, навіть якщо так зареєстрована торгова марка. 

WizarD, школа іноземних мов

“WizarD”, школа іноземних мов

Назва компанії повинна бути написана за структурою: [Назва компанії], [слово-пояснення]

WizarD, школа іноземних мов

Мірелль, центр розвитку дитини 

Шоколад, караоке-клуб

Школа іноземних мов WizarD

Центр розвитку дитини Мірелль

Караоке-клуб Шоколад

Якщо діяльність компанії зрозуміла сама собою — назву можна не додавати.

Бібліотека ім. Ярослава Мудрого

Церква Феодосія Печерського

Бібліотека ім. Ярослава Мудрого, бібліотека

Феодосія Печерського, церква

Скорочення типу ООО, ПП,ЧП, ФОП і т.д не використовуємо.

Сігма, металоцентр

ООО металоцентр Сігма

Якщо компанія має подвійну назву (кирилицею та латиницею) — залишаємо одне.

Sharikava, кав'ярня 

Шарікава Sharikava кав'ярня 

Якщо компанія має загальну назву (наприклад, “ремонт взуття”, “ремонт годинників”), то до такої назви додаємо вулицю, де знаходиться компанія.

Ремонт взуття на Соборній 

Ремонт годинників на Магістрацькій

Ремонт взуття 

Ремонт годинників

Якщо компанія — це особа — пишемо [вид діяльності] [прізвище ім'я]

Фотограф Новікова Марина

Адвокат Мазуренко Анастасія

Нотаріус Ільченко П.С.

Візажист Петренко 

Новікова Марина, фотограф

Мазуренко адвокат

Ільченко, нотаріус

Настя Петренко, візажист

 

Політика ранжування 

Бізнес-сторінка компанії з'являється на сторінках категорії, підкатегорії, тегу, пошуку. Всі ці сторінки прив'язані до конкретного міста.  Порядок відображення компаній визначається автоматично в залежності від рейтингу, а також розміщення на комерційній основі. Рейтинг компаній виводиться на основі відгуків за формулою Нижня межа довірчого інтервалу Вільсона для параметра Бернуллі залишених з 1 січня 2021. Тобто враховується кількість відгуків та сама оцінка відгуку. Компанії без відгуків з оцінкою 0 виводяться рандомно.

 

Про систему підмінних номерів

Для деяких бізнес-сторінок компаній на Сайті працює система підмінних номерів на бізнес-сторінках компаній та сторінках категорій, підкатегорій, тегів, пошуку. Це означає, що Користувач бачить не реальний номер телефону, а підмінний віртуальний номер системи колл-трекінгу. 

 

У разі виникнення питань зверніться, будь ласка, у службу підтримки Сайту у розділі “Контакти” або за емейлом [email protected].