Правила користування сайтом в м. Вінниця

При використанні сайту top20.ua будь-яким способом, ви погоджуєтеся з усіма «Умовами використання та основними правилами публікації».

Положення про розголошення особистих даних

Відповідно до статті 1 Закону України «Про інформацію» http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/2939-17 - під інформацією визначаються будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. 

Право вільно збирати, зберігати, використовувати і поширювати інформацію усно, письмово або в інший спосіб – на свій вибір – гарантоване частиною 2 статті 34 Конституції України.

Здійснення цього права може бути обмежене законом в інтересах національної безпеки, територіальної цілісності або громадського порядку з метою запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я населення, для захисту репутації або прав інших людей, для запобігання розголошенню інформації, одержаної конфіденційно, або для підтримання авторитету і неупередженості правосуддя (частина 2 статті 34 Конституції України). Статтею 5 Закону України «Про інформацію» додатково внормовано, що кожна особа має право на інформацію, що передбачає можливість вільного одержання, використання, поширення, зберігання та захисту інформації, необхідної для реалізації своїх прав, свобод і законних інтересів.

Реалізація права на інформацію не повинна порушувати громадські, політичні, економічні, соціальні, духовні, екологічні та інші права, свободи і законні інтереси інших громадян, права та інтереси юридичних осіб. Згідно з приписами статті 7 Закону України «Про інформацію» право на інформацію охороняється законом. Ніхто не може обмежувати права особи у виборі форм і джерел одержання інформації, за винятком випадків, передбачених законом.

Частина 1 статті 12 Закону України «Про інформацію» вказує, що інформація довідково-енциклопедичного характеру – це систематизовані, документовані, публічно оголошені або іншим чином поширені відомості про суспільне, державне життя та навколишнє природне середовище. Основними джерелами інформації довідково-енциклопедичного характеру є: енциклопедії, словники, довідники, рекламні повідомлення та оголошення, путівники, картографічні матеріали, електронні бази та банки даних, архіви різноманітних довідкових інформаційних служб, мереж та систем, а також довідки, що видаються уповноваженими на те органами державної влади та органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, організаціями, їх працівниками та автоматизованими інформаційно-телекомунікаційними системами (частина 2 статті 12 Закону України «Про інформацію»).

Будь-яка інформація є відкритою, крім тієї, що віднесена законом до інформації з обмеженим доступом (ч.2 ст. 20 Закону України «Про інформацію»). Сайт top20.ua містить інформацію довідкового характеру, правовий статус якої передбачений ст. 12 Закону України «Про інформацію».

Довідкова інформація, яка міститься на нашому сайті є відкритою інформацією, отриманою з публічних джерел, та не має статусу інформації з обмеженим доступом, в т.ч. конфіденційної інформації, доступ до якої може бути обмежений фізичною або юридичною особою у відповідності до ст.. 21 Закону України «Про інформацію».

Отже:

Відповідно до частини 1, статті 11 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/755-15 «Відомості, що містяться в Єдиному державному реєстрі, є відкритими і загальнодоступними (крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків та паспортних даних)». Мають право розголошуватись у відкритому доступі:

 • для фізичних осіб: ПІБ, адреса, телефони, КВЕДи, регіональні дані по статистиці, податковій, ПФУ, інформація про банкрутство, незавершені виконавці впровадження;
 • для юридичних осіб, крім вище перечисленого, також ПІБ директора, ПІБ (найменування) та адреси засновників, їх частки в статутному фонді.

Сайт top20.ua має законне право на розголошення назви компанії, контактних даних, відгуків, текстів описів та решти інформації, яка є у вільному доступі. А також:

 • Використовувати адреси електронної пошти та інші контакти зареєстрованих Користувачів (зокрема для розсилання повідомлень).
 • В будь-який час на свій власний розсуд видаляти, редагувати або інакше змінювати та передавати, публікувати будь-який контент і відгуки.
 • Використовувати надані Користувачем об’єкти авторського права на сайті top20.ua, зокрема твори, статті, фотографії, відео, графіку.

Адміністрація top20.ua не несе відповідальності за будь-які помилки або упущення в контенті. Не може гарантувати дійсність особистості інших користувачів, з якими Ви можете взаємодіяти при використанні сервісу. А також вірної інформації щодо компаній.

Умови реєстрації

Зайти на сайт top20.ua і переглядати його інформацію можна без реєстрації, але для використання певних можливостей сервісу необхідно зареєструватися. Щоб зареєструватись на сайті, Користувач повинен зазначити повну та правдиву інформацію про себе, відповідно до питань, які наведені у реєстраційній формі. Зазначена Користувачем інформація про себе не є відомостями чи сукупністю відомостей, що ідентифікують цю особу. Однак ми рекомендуємо (але не вимагаємо) використовувати в якості імені користувача реальне ім'я, щоб Вас швидше могли знаходити Ваші друзі. Користувач самостійно вказує своє ім’я та прізвище або погоджується з тим, що сайт отримає таку інформацію з вказаного профілю із соціальних мереж. Користувач надає свою згоду на використання Адміністрацією на власний розсуд та в будь-який спосіб його права інтелектуальної власності без виплати винагороди.

Користувач несете повну і виключну відповідальність за дії, здійснювані з профілю, і зобов'язується зберігати в конфіденційності свій пароль. Користувач повиннен негайно в письмовій формі повідомляти адміністрацію сайту top20.ua про будь-яке несанкціоноване використання вашого облікового запису або інші відомі факти порушення безпеки.

Правила щодо вмісту відгуків

Вміст, який порушує хоча б одне з наведених нижче правил, буде видалено.

Одним із прав користувачів сайту є право залишати відгуки після реєстрації (авторизації) на сайті з прив’язкою до соціальних мереж під реальним ім’ям та прізвищем або за допомогою емейлу.

Дозволяється:

 • Залишати відгуки, які описують досвід отримання клієнтського сервісу, навіть якщо вони не купували товар чи послугу (наприклад, консультація у магазині і т.д.) Давати оцінку телефонної розмови, якщо була отримана консультація працівника компанії у питаннях пов’язаних з отриманням послуг чи товарів.
 • Додавати підказки, клієнтський досвід чи інформацію, корисну при виборі компанії (наприклад, рекомендація конкретної страви і т.д.)
 • Писати відгуки та враження за маленьких дітей чи людей похилого віку, що не можуть самі скористатись сайтом. За умови, що вони були учасниками взаємодії з компанією.

Адміністрація сайту не несе відповідальності за відгуки, залишені відвідувачами сайту, та не видаляє будь-які відгуки (в тому числі негативні), крім випадків передбачених даними правилами.
Відповідальність за зміст відгуку несе користувач, який розмістив його і який, згідно з Законом України «Про авторське право та суміжні права», є автором відповідного інформаційного повідомлення (відгуку). Автор відгуку несе тягар доведення достовірності й правдивості відгуку, в разі оскарження відгуку в суді. Також у відповідності зі ст. 30 Закону України «Про інформацію» оціночні судження не можуть спростовуватися або доводитися, оскільки є особистою думкою автора відгуку; «відповідати» або «не відповідати» дійсності можуть тільки фактичні обставини. Крім того, адміністрація сайту не є судовим органом і не уповноважена розглядати суперечки між користувачами по суті.

На сайті немає системи попередньої модерації (відгуки публікуються,  після публікації перевіряються модератором). Адміністрація сайту оцінює відгуки за критеріями добросовісності, відповідності вимогам чинного законодавства України та наявності або відсутності порушень чинного законодавства України, відповідності Правилам користування сайтом.

Конфлікт інтересів. Якщо ви власник компанії, і впевнені, що відгук на сайті має необґрунтований характер – зверніться на пошту vn.info@20.ua або телефонуйте за номером (098) 561 22 21.

Відгук підлягає видаленню у випадках:

 • Використанні самореклами. Забороняється використання відгуків для рекламування, просування чи підтримки інтересів конкретної компанії, публікувати рекламні посилання на особисті блоги, сайти, канали; публікувати той самий текст кілька разів або писати різні відгуки з одного профілю (з інтервалом менше, ніж три дні), писати відгуки про одне місце з різних облікових записів. Адміністрація сайту top20.ua має право подати запит на підтвердження фактів (чек, виписка) правдивості позитивного чи негативного відгуку Користувачу, якщо є підозра на його фейковість. У разі непідтверження – відгук видаляється.
 • Спаму. Забороняється публікувати замість відгуків некоректну інформацію. Наприклад, підказки про пароль від wi-fi, різноманітну довідкову інформацію або те, що не відноситься до послуг компанії, обговорення особистих стосунків працівників. 
 • Інформації, яка не стосуються теми. Забороняється публікувати відгуки, що ґрунтуються на враженнях інших людей, або не стосуються місця, про яке ви пишете.
 • Видалаються неінформативні відгуки (без обєктивної оцінки сервісу компанії). 
 • Користувач залишив відгук за допомогою одноразових сервісів-емейлів, наприклад, такі @wimsg.com, @emailo.pro,  @p33.org, @yomail.info​ та подібні. Також можуть видалятись відгуки залишені з емейлів, що мають не зрозумілі/не правдиві імена, набір букв та цифр. Наприклад, "Thebonybony", "alkozews", "bbarabanoff", "m_nat", "metalocentr", "polixxzds@gmail.com" та подібні. А також, відгуки, де ім'я користувача на сайті не відповідає імені, вказаному в емейлі.
 • Забороняється залишати відгуки з незаконним вмістом або посиланнями на нього. Наприклад, пропаганда наркотиків, обговорювання їх виготовлення чи вживання.
 • Забороняється залишати відгуки не засновані на власному клієнтському досвіді: описання ситуації зі слів друзів, знайомих та третіх осіб, висновки про роботу компанії, що базуються на рекламних матеріалах чи ціновій політиці. Забороняється створювати обліковий запис для інших осіб без їх дозволу. Використовувати ім'я якого-небудь користувача з наміром видати себе за нього.
 • Відгук підлягає видаленню, якщо наведені у відгуку ствердження є неправдиві, що встановлюється модератором явним чином із самого змісту відгуку або із матеріалів наданих компанією.
 • Відгук підлягає видаленню, якщо він залишений з метою вимагання винагороди від компанії.
 • Заборонена публікація відгуків, які містять особисті дані чи конфіденційну інформацію інших осіб, зокрема дані кредитних карток, державні ідентифікаційні номери, інформацію з посвідчень водія, скани паспортів, інформацію з медичних карток чи інших персональних даних працівника чи клієнта компанії. Допускається публікація прізвища чи імені користувача, якщо це представник компанії.
 • Забороняється публікувати будь-які матеріали, що закликають до порушення дійсного законодавства України. Заклики до насильницької зміни чи поваленню конституційного ладу або до захоплення державної влади; заклики щодо поділу державного кордону України, порушення порядку, встановленого Конституцією України; заклики до підпалу, знищенню майна, захопленню будівель і споруд, насильницькому виселенню громадян; заклики до агресії чи розпаленню воєнного конфлікту, розміщувати інший матеріал, який може становити кримінальний злочин або причину його скоєння. Стимулювати й підтримувати публічні політичні дискусії. Переходити від основної теми обговорення на взаємні образи чи напади. Забороняється збуджувати ворожість за національністю, расою, приналежністю до релігійної конфесії, громадянської позиції. Не використовуйте висловлювання непристойного характеру, а також образливі й лайливі слова.
 • На сайті top20.ua розміщуються відгуки зі стороніх ресурсів, а саме: tripadvisor, foursquare та googlemaps. Адміністрація сайту має за собою право видаляти відгуки, що суперечать правилам.

Правила щодо вмісту фотографій

Вміст, який порушує хоча б одне з наведених нижче правил, буде видалено.

 • Додавайте фотографії відвіданих місць, щоб допомогти іншим користувачам дізнатися про них. Фотографії мають безпосередньо стосуватися відповідної компанії. Наприклад, меню ресторану або фотографія вітрини магазину з текстом дозволяються.
 • Розміщуйте лише ті фото, що не захищатися авторським правом (окрім фотографій, завантажених із дозволу власника цих прав).
 • Намагайтеся завантажувати високоякісні фото й відео. Фотографії з високим рівнем шуму, а також занадто розмиті, перевернуті або затемні, може бути видалено.

Адміністрація top20.ua залишає за собою право вилучати фотографії, що порушують нашу політику щодо вмісту, а також блокувати облікові записи власників компаній, які завантажують такі матеріали. Порушенням нашої політики щодо вмісту вважаються фотографії, у яких міститься:

 • незаконний вміст;
 • порушення авторських прав;
 • порушення прав на торговельну марку;
 • матеріали порнографічного характеру;
 • заклики до насильства;
 • заохочення до ненависті;
 • порушення конфіденційності.
 • Автор відгуку має принципове право відкликати відгук.

Обмеження відповідальності Адміністрації

Користувач використовує сайт виключно на власний ризик і сам несе відповідальність за будь-яку шкоду, спричинену комп’ютеру та його даним. Адміністрація не несе жодної відповідальності за:

 • відповідність сайту цілям Користувача;
 • за зміст матеріалів на сайті та за будь-які відгуки та висловлювання інших користувачів, за їх відповідність вимогам законодавства, за порушення авторських прав, несанкціоноване використання знаків для товарів і послуг, найменування фірм та їх логотипів тощо.

Адміністрація намагається забезпечувати безперебійну роботу сайту top20.ua, проте не несе відповідальності за повну або часткову втрату контенту, що розміщений на сайті, а також за недостатню якість або швидкість перегляду такого контенту
Через сайт top20.ua можна отримати доступ до інших сайтів в мережі Інтернет. Адміністрація не має жодного контролю над цими сайтами, і Користувач отримує доступ до них виключно на власний ризик. Користувач визнає і погоджується з тим, що адміністрація не несе жодної відповідальності за доступність до таких сайтів, їх контент, а також будь-які наслідки пов’язані з використанням цих сайтів.

На сайті працює система підмінних номерів на картках компаній та сторінках категорій, підкатегорій, тегів, пошуку. Це означає, що користувач бачить не реальний номер телефону, а підміний віртуальни номер системи колл-трекінгу. Коли користувач набирає данний номер - він потрапляє до компанії. Якщо ж компанія не відповідає (не бере трубку, лінія зайнята тощо) - виклик перенаправляється у колл-центр редакції сайту top20.ua. Менеджери пояснюють користувачу, що лінія була зайнята і дають додаткову довідкову інформацію. 

Рейтинг компаній виводидться за формулою “Нижня межа довірчого інтервалу Вільсона (Wilson) для параметра Бернулі з статті https://habr.com/company/darudar/blog/143188/. Тобто враховується кількість відгуків та сама оцінка відгуку. Компанії без відгуків виводяться рандомно.

У випадку виявлення фактів несанкціонованого використання ресурсів сайту Користувач повинен як найшвидше повідомити про це адміністрацію сайту top20.ua на пошту vn.info@20.ua або телефонуйте за номером (098) 561 22 21.

Мова