Від чого залежить ранжування і як рахується рейтинг на сайті ТОП20?

Одним зі способів оцінки рейтингу є використання формули Вільсона для параметра Бернуллі. Давайте розглянемо, що це за формула, від чого залежить ранжування і як рахується рейтинг на сайті ТОП20?

Как узнать рейтинг и рейтинг на сайте ТОП20?

Ранжування (порядок у списку) на сайті ТОП20 формується на основі типу розміщення компаній і відбувається так:

  • Пакет Gold.
  • Пакет VIP.
  • Пакет Standart.
  • Пакет Base.

 

Рейтинг обчислюється на основі відгуків і оцінок протягом певного періоду існування компанії. ТОП20 використовує формулу Нижньої межі довірчого інтервалу Вільсона для параметра Бернуллі для цього обчислення. Зараз у рейтингу враховуються всі відгуки, які залишили на нашому сайті, а також ті, які надійшли з інших платформ (Google Business Profile, FourSquare і Tripadvisor) починаючи з 1 січня 2021 року.

Якщо простими словами, то: компанія отримала 5 відгуків за 2 роки з такими оцінками: 4, 5, 1, 2, 3. Якщо обчислити середнє арифметичне цих оцінок, то воно буде дорівнювати 3. Отже, компанія отримує рейтинг 3. 

Ранжування відбувається між групою пакетів. Тобто, якщо компанії у рубриці мають розміщення Gold, то вони ранжуються між собою; далі VIP і по черзі. Якщо дві компанії з однаковим пакетом мають однаковий рейтинг, то першою в рейтингу буде та компанія, яка придбала пакет розміщення раніше.

Отже, компанії розташовуються у списку в порядку зменшення їхніх рейтингів. Але якщо дві компанії мають однаковий рейтинг, чому одна з них знаходиться вище у списку? Відповідь полягає в якості оцінок відгуків. Якщо компанія має менше відгуків, але більше позитивних відгуків у відсотковому співвідношенні до негативних, то її рейтинг може бути вищим. Тобто, навіть якщо компанія Б має більше загальних відгуків, але велику кількість негативних оцінок, то це може знизити її рейтинг у порівнянні з компанією А, яка має менше відгуків, але більше позитивних оцінок. Наприклад: 

Компанія А (знаходиться вище)

Компанія Б

164 відгуки

206 відгуків

Рейтинг 4,9

Рейтинг 4,9

Сума відгуків 792 / кількість 164 = 4,829

Сума відгуків 999 / кількість 206 = 4,849

Компанія має менше відгуків, але більше позитивних у % співвідношенні до негативних:

1 відгук - оцінка 1, 24 відгуки - оцінка 4, 139 відгуків - оцінка 5). 

Компанія має більше відгуків, але також вищий відсоток негативних відгуків, ніж компанія А, тому її рейтинг нижчий:

6 відгуків - оцінка 1, 28 відгуків - оцінка 4, 193 відгуки - оцінка 5).

 

Що таке формула Вілсона?

Однією зі способів оцінки рейтингу є використання формули Вільсона для параметра Бернуллі - це математичний інструмент, який допомагає оцінити ймовірність “успіху” випробування Бернуллі на основі кількості спроб та кількості успіхів у цих спробах. У нашому випадку “успіх” означає об'єктивну оцінку компанії на сайті довідці ТОП20. Формула Вільсона виглядає так:

Де:

  • p - це частка успіхів (у нашому випадку, частка позитивних оцінок компаній).
  • n - загальна кількість оцінок.
  • z - коефіцієнт довіри, який зазвичай обирається на рівні довіри, який вас влаштовує (наприклад, 95%).

Переваги використання формули Вільсона:

  • Враховує кількість оцінок: Формула Вільсона враховує не тільки середню оцінку, але й кількість оцінок. Це означає, що компанії з більшою кількістю оцінок матимуть вищий рейтинг над тими, у кого є менше оцінок.
  • Зменшує вплив випадкових оцінок: Завдяки формулі Вільсона, компанії з невеликою кількістю оцінок не завойовують високий рейтинг тільки завдяки кільком дуже позитивним або дуже негативним відгукам.

Детальніше про формулу можна почитати тут.

Автор статті - "Хлипавка Поліна"

Найкращі статті