Музеї, виставки Тернопіль

Рейтинг кращих музеїв, виставок та галерей в Тернополі по відгукам тернополян

Сучасна людина сьогодні бажає не тільки віддаватися байдикуванню на берегах моря, вона не може обійтися і без культурного відпочинку. Ось чому гості Тернополя цікавляться подіями, які відбуваються в місті. Познайомитися з ним ближче можна тільки дізнавшись його історію,... Показати ще

Сучасна людина сьогодні бажає не тільки віддаватися байдикуванню на берегах моря, вона не може обійтися і без культурного відпочинку. Ось чому гості Тернополя цікавляться подіями, які відбуваються в місті. Познайомитися з ним ближче можна тільки дізнавшись його історію, його життя зсередини, а для цього вони відвідують музеї та тематичні виставки.

У місті діє кілька музеїв, кожен з яких може похвалитися дійсно унікальними експонатами. Тернопільський обласний краєзнавчий музей – один з кращих в Україні. У його фондах зберігається майже 300 тис. експонатів, серед яких значаться археологічні знахідки, одяг, книги, предмети побуту, гроші, картини.

В Обласному художньому музеї представлені для огляду понад 8 тис. експонатів – картин, ікон, скульптур, гравюр. Також відкритий зал фотоматеріалів і робіт Д. Шолдра, відомого художника з Нью-Йорка, який народився в Тернополі. Музей, відгуки про який змушують туристів побачити експозицію на власні очі, відкритий в самому центрі міста.

Меморіальний музей політичних в'язнів займає підвальне приміщення і діє з 1996 року. Тут аж до середини 80-х років діяла в'язниця НКВД. Відвідувачі мають можливість побачити, як вона виглядала, відчути атмосферу тих часів і настрій в'язнів, оглянути особисті речі останніх, зібрані зусиллями співробітників закладу. Це не всі міські музеї, контакти яких необхідно знайти мандрівникові.

У місті діє бібліотека-музей літератури краю, галерея, музей І. Пулюя – першовідкривача рентгенівського випромінювання.

Тернопіль – місто культурне, а тому в ньому регулярно проходять різноманітні виставки і фестивалі. Виставки картин, фотоматеріалів, сакрального мистецтва, книг, сільського господарства, кішок і собак, народних ремесел – це далеко не повний перелік місцевих заходів. І кожна виставка відгуки збирає найкращі, адже експонати цікаві людям різних поколінь, а організація завжди на вищому рівні.

4.6
33 відгука
  • done музей
  • done екскурсовод
Класно,но треба деякі експонати поновити!!)
5.0
8 відгуків
  • done музей
Дуже цікава екскурсія! Всім рекомендую
5.0
2 відгука
  • done музей
Дуже цікава експозиція. Багато творів місцевих художників, є і класики. Відкрилася виставка "Кримська сюїта" Костянтина...
Центр Науки Тернополя / Інтерактивний музей науки фото
4.0
4 відгука
  • done музей
Чудовий музей! Дякую Надії за проведену екскурсію) В музеї можна побачити фізичні явища в процесі, доторкнутися до експо...
Часто шукають: